Директор Інституту розвитку лідерства Станіслав Бичай в якості ментора взяв участь у моделюванні роботи Верховної Ради України, організованого ГО «Ліга інтернів».
Моделювання роботи Верховної Ради України – це інтелектуальна гра, що відтворює основні принципи роботи українського парламенту та механізми законодавчого процесу. На місці народних депутатів – молоді люди – 54 представники всіх областей країни, АР Крим, міст Севастополь та Київ, які впродовж трьох днів не тільки опановували засади роботи Верховної Ради України, а й попрацювали над підготовкою спільного законопроекту, для якого обрано актуальну сьогодні тему – «Відкритість місцевих рад у контексті електронного врядування».
Директор Інституту розвитку лідерства Станіслав Бичай ще кілька років тому сам був безпосереднім учасником проекту моделювання українського парламенту, а сьогодні на запрошення організаторів виступив ментором однієї із фракцій юних парламентарів:
«Проект надзвичайно актуальний! Це хороша можливість молодим громадсько-активним людям краще зрозуміти організацію законотворчого процесу у стінах українського парламенту, та відчути на власному досвіді всю специфіку цієї роботи. Такі проекти сприяють підвищенню рівня політичної культури молоді та більш відповідальному ставленню до процесів державотворення», зазначив Станіслав Бичай.

Відкривали моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів» Джон Пеннел, заступник директора місії USAID в України, Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, Валерій Карпунцов, народний депутат України 7 скликання, та Марія Савіна, виконавчий директор ГО «Ліга інтернів».
Також у цей день учасники прослухали лекцію з основ законотворчого процесу від Володимира Крижанівського, народного депутата України І скликання, Першого Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації, експерта Програми USAID РАДА, та лекцію керівника Центру розвитку інновацій НУ «Києво-Могилянська академія» Сергія Лобойка, присвячену питанню впровадження електронного врядування в Україні, а також зустрілися з Петом Коксом, Головою Місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України, Президентом Європейського парламенту в 2002-2004 рр.

У наступні два дні юні парламентарі обирали між собою керівництво парламенту та презентували свої законопроекти. Опісля голосували за основний проект та готували правки. Результатом засідання молодіжного парламенту стало ухвалення в ІІ читанні закону «Про електронне врядування в органах місцевого самоврядування в Україні».
Захід організовано Асоціацією випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів» спільно з Програмою USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа. Програма USAID «РАДА» сприяє становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу – Парламенту України.
© Інститут розвитку лідерства